Web soutěže

Oblečení aneb Co na sebe?

Myslíte si, že máte skvělou prezentaci, na které není už co vylepšit? V tom případě je řada zaměřit se teď na vás. Musíte si totiž položit velmi důležitou otázku. Jak byste se měli na prezentování obléknout a upravit, aby byl dojem co nejlepší?

Vzhled a první dojem je důležitý. A to neplatí jen o vaší prezentaci, ale také o vás. Na vaší práci se může pokazit hodně věcí a to, jak působíte na posluchače, je jednou z nich. Můžete mít skvěle připravenou prezentaci a bezchybný projev, ale s mastnými vlasy a v teplákovce nemáte moc šancí uspět.

Velkou část vašeho vzhledu tvoří oblečení. Určitě tušíte, jak se obléct, pokud jdete předvést svoji prezentaci. Je dobré vybrat něco slušného, zároveň ale něco, v čem se cítíte pohodlně. Pokud si ve svém oblečení budete připadat nepříjemně, projeví se to i na vašem vystupování před publikem.

Pánové

I když jsou džíny pohodlné, rozhodně nejsou vhodné. Jdete-li prezentovat, určitě neuškodí společenské kalhoty a hezká košile. Brát si oblek vás nikdo nenutí, ale pokud se pro něj rozhodnete, dejte si pozor, ať vám dobře sedí. Půjčený oblek od tatínka s dlouhými rukávy, dojem neudělá. Myslete i na to, aby byl dobře vyžehlený a nezapomeňte si správně zapnout knoflíky.

Slečny

I vy nechte rifle, kraťasy a legíny doma. Sukně nebo šaty jsou dobrou volbou. Věnujte ale pozornost tomu, kde vám končí. Krátkou sukní možná zaujmete, ale jdete předvést svoje myšlenky a takhle se každý bude soustředit na něco úplně jiného. Nikdo nebude tušit, o čem jste vlastně mluvila. Navíc, pokud budou ostatní sledovat to, kam až se vám vyhrnuje minisukně, budete si toho všímat i vy, začnete být nervózní a neustálé upravování či popotahování nepůsobí moc profesionálně. Stejný případ jsou hluboké výstřihy. Lepší je přece upoutat pozornost tím, co říkáte, nemyslíte?

Myslete i na vlasy. Delší prameny často navádějí k tomu si s nimi hrát. To se dá jednoduše vyřešit drdolem nebo zapletením. Ale nevadí ani rozpuštěné vlasy, pokud víte, že si je nebudete natáčet kolem prstů. U kratších sestřihů si klidně ponechte ležérní rozcuch, ale i tomu byste měli dát nějaký systém, abyste nevypadali, jako právě po probuzení.

Oděv pro tým

Když prezentujete v týmu, budete dobře působit, pokud vám to spolu bude ladit, aby každý poznal, že patříte k sobě. Váš dress code můžete doplnit i společnými doplňky, například kravatou ve stejné barvě nebo třeba podobným účesem. Dokreslí to váš zevnějšek a dobrý dojem máte zajištěný.